Порядок в’їзду, виїзду і перебування іноземних громадян в Україні знаходиться під суворим державним контролем. Головна мета — захист країни від нелегальної міграції, міжнародного тероризму та інших негараздів. Іноземці в'їжджають в Україну і виїжджають з України через пункти пропуску на державному кордоні за національним паспортом i у разі наявності візи, якщо інший порядок в'їзду не встановлено законодавством або міжнародними договорами України.
Громадянам багатьох країн не потрібна віза для перебування до 90 днів протягом будь-якого 180-денного періоду (загалом не більше 180 днів на рік). Детальну інформацію про режим в’їзду іноземців до України у розрізі країн та вимоги щодо формлення віз можна знайти на веб-сайті Міністерства закордонних справ України, зокрема за посиланням >>>
У грудні 2019 року Україна запровадила платформу для оформлення е-візи, де громадяни 52 країн мають змогу отримати візи в режимі онлайн. Існує три типи віз:
В Україні провадження певних видів господарської діяльності у сфері туризму потребує отримання від уповноваженого державою органу ліцензії або іншого дозвільного документу.
Ліцензуванню підлягає:
– роздрібна торгівля алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, та пальним;
– туроператорська діяльність;
– перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним, залізничним транспортом, міжнародні перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом;
– перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів річковим, морським транспортом;
– перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів повітряним транспортом;
– діяльність на ринку азартних ігор;
Для кожного виду діяльності державою встановлено окремі ліцензійні умови, які зобовязується виконувати здобувач ліцензії.
В Україні забороняється надавати послуги з розміщення без наявності свідоцтва про встановлення відповідної категорії. Категорії готелям встановлюються за результатами добровільної сертифікації послуг з тимчасового розміщення (проживання) та оцінювання відповідності готелів вимогам певної категорії. Роботи з оцінювання готелів виконуються згідно вимог ДСТУ4269:2003 "Послуги туристичні. Класифікація готелів".Усі податки та збори, ставки, пільги, правила, а також порядок та механізми оцінки та сплати податків визначені в Податковому кодексі України. Система оподаткування складається із загальнодержавних і місцевих податків та зборів. Ключові платежі для більшості підприємств, які перебувають на загальній системі оподаткування, такі:
ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ: